Дистанцiйне навчання в умовах карантину

Як зосередитися на головному?

  1. Перед початком заняття захистіться від усього, що вас відволікатиме.Передусім – мобільний телефон, навіть якщо він на вібродзвінку, навіть якщо ви плануєте тільки відповідати на СМС. Телефон треба прибрати чимдалі й діставати тільки під час перерв, про які пізніше. Також слід створити навколо себе зону тиші й спокою. Будь-яка незапланована перерва на спілкування зіб’є вас з думки й порушить той порядок запам’ятовування, який ви так довго вибудовували.
  2. Фізіологічні потреби теж не мають відволікати.Під час заняття вам, звичайно, захочеться пити – адже інтенсивна розумова діяльність викликає спрагу. Заздалегідь потурбуйтеся про запас свого улюбленого напою або ще краще – води. Уникайте енергетичних напоїв, якщо ваша мета – саме заняття. Перекус теж має бути приготований заздалегідь: проста і поживна їжа, наприклад, фрукти чи овочі. Уникайте їсти тільки солодке, залиште шоколадному батончику роль десерту – тоді й настрій підвищиться, і з травленням все буде гаразд. Зручний одяг, що не стримує рухів, комфортна температура в кімнаті – усе це теж дуже важливо.
  3. Оберіть відповідний час. Кожен знає, сова він чи жайворонок, тож для дистанційного навчання онлайн можна самому вибрати оптимальну годину для заняття: або рано-вранці, або пізно ввечері. Краще сконцентруватися й ефективно позайматися годину, ніж кілька годин боротися з утомою і вдавати активну діяльність.
  4. Під час занять, якщо вони тривають понад годину, робіть заплановані перерви: після кожних 45 хвилин перемикайтеся на щось інше. Краще за все походити, порухатися, можна зарядитися позитивними емоціями від спілкування з друзями (ось тут і виручить телефон), подивитися коротке відео, перекусити. Довше, ніж на 20 хвилин, відволікатися не варто – адже так можна і забути про головну мету.
  5. До речі, про мету. Дайте відповідь собі на ті запитання, які вас турбують і відволікають від занять. Ось вони, стукаються у ваш мозок: “Як я складу іспит? Подзвонить чи не подзвонить? Вступлю чи не вступлю? Яка в мене буде професія? Скільки я зможу заробляти? Як стати краще за всіх?». На ці запитання необхідно відповісти, інакше мозок буде весь час до них повертатися. Можете навіть виписати їх на папір або обмежитися усними відповідями, головне – щоб вони були логічними, а не емоційними. Наприклад:
    «Як я складу іспит?» – «Якщо вивчу ось цей матеріал і ось той, то здам добре, все залежить від мене».
    «Подзвонить чи не подзвонить?» – «Поки що займатимуся й відключу телефон, а потім подивлюся на дзвінки й дізнаюся точно. В усякому разі невдахи нікому не цікаві, тобто іспит – передусім».
  6. Позбавтеся будь-якого внутрішнього негативу, пов’язаного з навчанням. Відстежте свої думки з цього приводу. Наприклад, «Я ненавиджу математику» варто замінити на «Я розумію, що математику треба здати, і я з цим впораюся». Замість «Це надто складно для мене» варто казати «Так, це складно, але я молодець і я впораюся». Улюблене пояснення «Я не можу займатися, тому що…» – далі йде виправдання: загубилася улюблена ручка, немає підручників, закінчилася кава. Замість цього варто говорити собі й іншим: «Так, я хотів би, щоб у мене були інші умови для занять, але поки це не так, я займатимуся в будь-якій ситуації».
  7. Буває, що усі умови дотримані, уся родина ходить навшпиньки, найкращі онлайн-курси готові допомогти в підготовці до іспиту, улюблена ручка на столі, зошити і книжки розкладені навкруги. А ось посидючості бракує. Хочеться бігати й стрибати, але час іде, іспит усе ближче. Що ж робити? По-перше, усвідомити, що ви належите до кінестетичного типуі потреба в русі – така ж важлива для вас, як їжа і сон, тільки треба правильно використати її в навчанні. Спробуйте такі прийоми:
    – Коли читаєте матеріал – підкреслюйте, конспектуйте, робіть таблиці. Поєднання руху з розумовою діяльністю допоможе запам’ятати матеріал, краще його систематизувати.


Як зберегти здоров'я та рiвновагу

1. Дотримуйтеся режиму дня.

2. Уникайте панiки.

3. Давайте вихiд негативним емоцiям.

4. Вiрте в позитивнi прогнози.

5. Будьте доброзичливими.

6. Спiлкуйтеся на рiзнi теми.

7. Уникайте негативу в словах.

8. Тримайтесь подалi вiд натовпу.

9. Замiсть страху почнiть дiяти.

10. Завжди усмiхайтесь.


Рекомендації для педагогів

Ефективний робочий день під час карантину вдома

 Ми на карантині, але життя продовжується, пробуємо адаптуватись до нових умов сьогодення… Через карантин багато працівників перейшли на дистанційний вид роботи та звикають працювати коли всі колеги знаходяться по різних місцях! Але важливо, щоб робочий день був продуктивним та завершувався на позитиві.

При будь-яких обставинах ранок має бути добрим! Тепер п’ємо каву та налаштовуємось на робочий процес в домашніх умовах. Завдання, скажу Вам, не із легких).

Компоненти продуктивності

  • Встановлюємо нові правила розпорядку вдома
  • Доступ до Internet та месенджерів
  • Організація робочого місця
  • Чіткий робочий режим

Рекомендації

  1. Знайдіть найбільш зручне та комфортне місце для роботи. Можливо, вам доведеться спробувати декілька різних варіантів, перш ніж знайдете той, який вам підходить найкраще, щоб одночасно зосередитися на роботі і не заважати іншим.
  2. Переконайтеся, що ви забезпечені всіма необхідними інструментами.  Перш ніж переходити з роботи в кабінеті та класі до роботи у віддаленому режимі, налаштуйте процеси взаємодії з колегами та учнями. Створіть та долучайтеся  в онлайн-групу для вашого колективу, щоб легко залишатися на зв'язку. Група у месенджерах та Viber , список електонних пошт усіх учасників освітнього процесу дозволяє швидко обмінюватися інформацією, перевіряти домашні завдання та проводити уроки на відстані.
  3. Доступ до робочої документації. В разі відсутності робочої документації в умовах дистанційної роботи (робоча документація залишилась в закладі освіти) усі записи необхідно вести на іншому паперовому носії або в електронному вигляді задля їх перенесення у робочу документацію після закінчення карантину.
  4. Регулярно діліться завданнями та оновленнями, залишайтесь щодня на зв’язку з колегами та учнями. Незалежно від того, чи то через онлайн-групу чи соціальні мережі, які  усі оновлюють – це чудовий спосіб залишатися на зв'язку та інформувати один одного про виконану роботу. Не виходьте з комунікації, діліться лайфхаками!
  5. Дотримуйтеся робочого етикету.Те, що члени колективу поза навчальним закладом не означає, що вони не зайняті. Розпочинаючи розмову по телефону та в месенджері, уточніть спочатку, чи зручно зараз спілкуватись. Інформуйте колег про власну доступність, налаштувавши робочий час. Комунікуйте правильно та отримуйте задоволення від спілкування з колегами дистанційно.
  6. Плануйте робочий день. Чіткий план на день допоможе час використати більш ефективно та отримати максимальні результати.

Важливо

Коли людина наповнена енергією, вона легко справляється з усіма завданнями. Та коли енергетичний тонус падає, то будь-яка дія перетворюється на проблему. Щоб уникнути такого стану, варто вчасно подбати про своє тіло.

Протягом дня бажано робити гімнастику для очей, яка покращує зір!

Пам’ятайте про методи саморелаксації!

Дотримуйтесь балансу роботи та відпочинку!

Проводьте фізкультпаузи, якщо ви багато часу проводили в сидячому положенні, з метою зняття стомлення та напруги!

Бережіть себе та своїх близьких!

Немає коментарів:

Дописати коментар